Pirmomis lapkričio dienomis į Klaipėdos uostą įplaukęs suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“ ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono saugumo ir nepriklausomybės garantas. Lietuva – pagaliau energetiškai savarankiška valstybė, nebepriklausysianti vien tik nuo rusiškų dujų.

Skaityti toliau »

 

UAB Rinkos tyrimų centro (RTC) 2013 m. balandžio mėn. Baltijos šalyse atlikto tyrimo “iSumer Survey 2013” duomenimis,  prekes ar paslaugas internetu nors kartą per pastaruosius 6 mėnesius Lietuvoje yra pirkę  76 proc.  interneto vartotojų. Apklausus 1500 interneto vartotojų Baltijos šalyse paaiškėjo, kad bent vieną prekę internetu per paskutinius 2 metus yra pirkę 84 proc. Lietuvos ir Latvijos bei 89 proc. Estijos interneto vartotojų.

Skaityti toliau »

 

2011, birželis

Peržiūrėti interviu

 

2011, gegužė

Lietuvos gyventojai labiausiai pasitiki mobilaus ryšio operatoriais ir buitinės technikos parduotuvėmis, o mažiausiai – mėsos perdirbėjais ir šilumos tiekėjais. Tai paaiškėjo bendrovės Rinkos tyrimų centras atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos metu.

Skaityti toliau »

 

UAB „Rinkos tyrimų centro“ duomenimis, tik 12,5 proc. Lietuvos gyventojų įsitikinę, kad bankų specialistai nešališkai ir objektyviai pataria, kaip paprastiems žmonėms tvarkyti savo piniginius reikalus. Dar 21,6 proc. apklaustųjų būtų linkę bankų darbuotojais labiau pasitikėti, nei nepasitikėti, tačiau kas antras Lietuvos gyventojas mano, kad bankai ir jų darbuotojai nėra visiškai objektyvūs, konsultuodami klientus finansų klausimais.  

Skaityti toliau »

 

UAB „Rinkos tyrimų centro“ Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis 39 proc. apklaustųjų mano, kad įmonės, kurių prekes jie perka, per daug nesirūpina jų kokybe. Tik 23 proc. Lietuvos gyventojų galvoja, kad prekių kokybė nuolatos gerėja, o 41 proc. apklaustųjų mano, kad daugelis prekių, kurias jie perka, per greitai nusidėvi arba sugenda. Tiesa, kartu, 46 proc. apklaustųjų teigia esą patenkinti įsigytomis prekėmis.

Skaityti toliau »

 

UAB „Rinkos tyrimų centro“ duomenimis, net 50 proc. Lietuvos gyventojų dėl pastaruoju metu vis kylančių maisto produktų kainų kaltę yra linkę suversti valdžios institucijų neveiklumui. 19 proc. apklaustųjų mano, kad dėl to kalti prekybos centrai, po 9 proc. nurodė, kad tai sietina su perdirbėjų ar gamintojų veiksmais ir didėjančiais mokesčiais.

Plačiau apie tai – pranešime spaudai.

 

UAB Rinkos tyrimų centras praeitų metų gale tapo ESOMAR ir RITA nariu. 2010 m. lapkričio mėnesį tapome ESOMAR (European Society for Opinion and Marketing Research) nariu, o nuo 2010 m. gruodžio – naujai įsteigtos Lietuvos rinkos tyrimų asociacijos (RITA) nariu.

 

2010 m. lapkritį visoje ES atliktas standartinis Eurobarometras rodo, kad nuotaikos didžiojoje ES dalyje, o taip pat ir Lietuvoje po truputį gerėja. Šio tyrimo rezultatus Europos Komisijos atstovybėje Vilniuje pristatė UAB Rinkos tyrimų centras direktorius Mindaugas Degutis.

Šiuo metu 7 proc. šalies gyventojų ekonominę situaciją vertina gerai. Tai labai nedaug, bet 3 procentiniais punktais daugiau nei prieš metus. Tokia pati tendencija yra ir kalbant apie darbo rinkos situaciją. O kai kuriose šalyse (Vokietijoje, Švedijoje, Estijoje) šie teigiami pokyčiai dar didesni. Pusė Lietuvos gyventojų teigia, kad jų šeimos finansinė padėtis yra gera. Tai taip pat pora p.p. daugiau nei prieš metus. Ypač teigiami pokyčiai matomi kalbant apie artimiausios ateities perspektyvas. 27 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad artimiausi 12 mėn. jiems bus geresni. Panašus procentas mano, kad geresni metai bus ir šalies ekonomikai bei šeimos finansinei padėčiai. Visi šie skaičiai yra maždaug 10 p.p. didesni nei prieš metus. Pozityvesni ateities lūkesčiai labai svarbūs ekonomikos atsigavimui. „Be optimistinio požiūrio į ateitį, negalime tikėtis vidaus vartojimo atsigavimo“ – pristatymo metu teigė dr. Mindaugas Degutis.

Visą tyrimo ataskaitą galite rasti šiuo interneto adresu: ec.europa.eu.

 

Rinkos tyrimų centras kartu su Alfa Media ir Lietuvos žiniomis pradeda visuomenės nuomonės politiniais klausimais tyrimus. Plačiau apie tai skaitykite